środa, 31 sierpnia 2011

Dobry dzień :)

   Dzisiaj był naprawdę dobry dzień. Wróciłam do domu z działki po długiej nieobecności, a tu czekały na mnie oczekiwane od jakiegoś czasu przesyłki. Pierwsza to prezent od mojego męża, który w angielskiej księgarni zamówił dla mnie książkę:

     
   A w niej mnóstwo pomysłów i wzorów  na różne quillingowe śliczności. Bardzo się cieszę, będę mogła wykorzystać tę książkę do robienia moich prac. Przed nami długie jesienne i zimowe wieczory. Już mnie palce swędzą, żeby spróbować czegoś nowego. Żeby robić coś z paseczków, trzeba paseczki mieć :). Ja mam nowe całkiem i takie piękne. Przyjechały do mnie z Anglii, przysłane przez córkę.

 
   Prawda, że ładne? Oprócz tego do przesyłki włożyła  moja Magda czasopismo z dodatkiem papierów do robienia kartek na Boże Narodzenie


   Papierki są przepiękne, już niedługo się przydadzą, bo zacznie się czas kartek świątecznych. To rzeczywiście dobry dzień, oby więcej takich :)

niedziela, 28 sierpnia 2011

Kolczyki

   No i nie udało mi się wczoraj pokazać następnych kolczyków. Burza potężna przeszła nad nami i zabrała prąd. Za to dzisiaj już jest wszystko w porządku i chwalę się:)

  Zdjęcia trochę przekłamują kolory kolczyków. W naturze są ładniejsze, bardziej żywe.

piątek, 26 sierpnia 2011

Kolczyki po raz kolejny

   Znowu robię kolczyki. W ciągu ostatnich trzech dni zrobiłam ich 8 par. Nie wszystkie jeszcze zupełnie gotowe, schną sobie polakierowane, jutro je skończę i zrobię im zdjęcia. Na razie te, które zdążyłam przed zmrokiem obfotografować.    
   Jutro następna porcja :)

piątek, 19 sierpnia 2011

Ważka

 Na obrazku z przedostatniego posta usiadła sobie ważka. Zapomniałam o niej, ale gdy przeglądałam zdjęcia z aparatu, sama o sobie przypomniała. Umieszczam ją więc, aby mi nie zginęła, bo bardzo mi się podoba:)


Róże

   Dużo różyczek skręciłam ostatnio, więc je wykorzystuję w różnych pracach. Teraz wyszedł mi wianuszek.   Zrobiłam także kulę z różyczek. Pomysł na nią zrodził się już dawno, ale  potrzebowałam tych róż sporo, ponad 100, więc w wolnych chwilach dorabiałam nowe.

czwartek, 11 sierpnia 2011

Kwiaty

     Ponieważ pogoda dość paskudna, wieje i leje, ja zajmowałam się quillingiem. Zaczęłam od kwiatków.
     Nie wiedziałam, co dalej, ale pomysł przyszedł dość szybko i wyszedł mi obrazek:

Tym razem nie zapomniałam, ze trzeba zrobić zdjęcie w ramce

Dół obrazka z bliska
            Coraz sprawniej mi wychodzi quillingowanie, co bardzo mnie cieszy.

poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Obrazek

     Zrobiłam kompozycję kwiatową w tonacji żółto - brązowej.


     Zapomniałam zrobić zdjęcie obrazka w ramce, a praca już powędrowała sobie do znajomej, która ją zamówiła:)

Nowe kolczyki

     Do letniej bluzeczki potrzebowałam jakiejś ozdoby. Wymyśliłam sobie takie kolczyki:


     Pasują kolorystycznie do tej bluzeczki:)

wtorek, 2 sierpnia 2011

Kolczyki

   Odebrałam przesyłkę z akcesoriami do wykonania kolczyków i dzisiaj udało mi się wykończyć te, które wcześniej przygotowałam:
   Mam już pomysły na następne kolczyki, ale będą musiały trochę poczekać, bo zaniedbałam działkę i od jutra jej poświecę cały wolny czas. Czekają także jabłka i ogórki. Trzeba je włożyć do słoików, zimą będą na pewno smakować: jabłka w szarlotce, a ogórki w sałatce.

Mandala

   Postanowiłam zrobić mandalę. Wzór znalazłam w książce G. Bemmerleina "Mandale do dekoracji klasy".

    A mandala wyszła mi tak:

  
   Oprawiłam ją w ramkę: