piątek, 17 maja 2013

Nowe kwiatki

   Ciągle staram się doskonalić swoje, niewielkie jeszcze, umiejętności haftu wstążeczkowego. Niedawno trafiła do mojego domu świetna książka


więc ćwiczę różne ściegi i próbuję haftować wstążeczkami o różnych szerokościach. Wąskie wstążeczki nie sprawiają mi specjalnej trudności, ale mam problem z tymi szerszymi, np. 25 mm.
Bolą mnie palce i szukam sposobu, jak przeszyć tak szeroką wstążkę na drugą stronę materiału. Nie poddaję się jednak i mam nadzieję, że nabiorę wprawy:) A oto moje nowe prace:piątek, 10 maja 2013

Na działce

   Ostatnio dużo czasu spędziłam na mojej działce za miastem. W związku z późną wiosną wiele prac się skumulowało i napracowałam się solidnie. Działka już mi się odwdzięcza - rozkwitło mnóstwo różnych kwiatów. Ponieważ ich uroda jest bardzo ulotna, co roku staram się uwiecznić to, co za chwilę  zniknie, ustępując miejsca innym kwitnącym roślinom. Nie wszystkim kwiatom zrobiłam zdjęcia, na przykład po powrocie do domu zauważyłam, że nie ma żadnego tulipana, a tyle ich rozkwitło; szkoda. Za to pokażę inne piękności majowe:)
   W dzień na działce zachwycałam się tym, co kwitnie i się zieleni, a wieczorami haftowałam wstążeczkami kwiaty. Oto, co mi się udało stworzyć:)

 Następne kwiatki "się haftują":)